DIVERSE

Här finns diverse delar som står på orginalnr

Veteran mc Mejerigatan 6  273 75 Lövestad  Tel.0417/215 95  Fax.0417/212 16

e-mail: bertil@veteranmc.se

OBS det kan ta lite tid att ladda ner denna sida 

Översättning av Triumph reservdels nr: S=21- W=37- D=60- T=57- E=70-Fyra siffror

E=71-Fem siffror F=82-Fyra siffror F=83-Fem siffror H=97-

BEST NR

 

PRODUKT/FÄRG

PRIS

00-0124

MUTTER/NUT KAMAXEL/CAMSHAFT BSA A7/A10

30:-

000150/2 TANKMÄRKSSKRUV 35:-
000203 PACKNING FRAMGAFFEL/WASHER 10:-

000217

MUTTER CYL.FOT AJS 1 CYL. / NUTBASE

65:-

00-0271

PINNBULT/STUD COM.GEARBOX

40:-

000455 SKRUV REG.KÅPA AJS / SCREW 10:-

000610

MUTTER DRIVSIDAN AJS /  D/S NUT

110:-

000615 JUSTERSKRUV BAKBROMS CHROME/ADJ. 300:-
000623 MUTTER INSP.LOCK VIPPHUS / NUT 80:-
000686 KNASTER/COTTER 80:-

000796

FILTER OLJETANK AJS / OILFILTER

200:-

000805 LAGERBANA GAFFELKRONA/CROWNBEARING 160:-
000806 STYRLAGER / BEARING 160:-

010093

FILTPACKN.SVINGARM AJS / FELTWASHER

 40:-

010099

SVINGARMSBUSSNING AJS / S/A BUSH

210:-

010692

GAFFELBUSSN.AJS / FORKBUSH

190:-

010952 STÖTSTÅNGSRÖR 1CYL. AJS/PUSH TUBE 250:-
01-1164 VERKTYGSLÅDA MATCH.STELRAM/TOOBOX 900:-

011543

LAGER AMC REG.SIDAN / BEARING TIM.SIDE

840:-

011835 NUMMERPLÅT FRAM / FR.NUMBERPLATE AMC 240:-
011836 SE 97-0741

012569

NEDRE HYLSA AJS / CAP FORK

180:-

012620 ÖVRE LAGERBANA AJSGAFFEL / TOPBEARING 100:-

012825

FRAMHJULSAXEL AJS / SPINDLE F/W

2500:-

014235

FILTER MOTOR 2-CYL. AJS / OILFILTER

220:-

014457

PLUGG TRANS.KÅPA / CAP CHAINCASE AMC

260:-

01-4511 SKRUV VERKTYGSLÅDA / FOOL BOX KNOB 100:-
014591 276 ADAPTOR FÖRG-FILTER 160:-
01-4606 SKRUV TRANSKÅPAN BSA/ SCREW 5:-

014627

FJÄDER CENTRALSTÄLL / SPRING

200:-

014746

SE 010099

 

014995 MELANLÄGGSGUMMI / RUBBER 50:-
014996 MELLANLÄGGSGUMMI / RUBBER 40:-
014997 BULT BENSINTANK / BOLT 60:-
01-5069 BULT BSA / BOLT 35:-

015286

GAFFELBUSSNING AJS / BUSH NOWBRONZE

210:-

016408 HYLSOR STÖTDÄMPARE / SHROUD JAMPOT 240:-
016962/3 VENTILFJÄDRAR 18S/VALVESPRING 1790:-
017191 LAGER VEVAXEL D/S / BEARING 220:-

018339

KOPPLINGSHUS BURMAN / CLUTCHWHEEL

2950:-

018896 GUMMI MATCHLESS TANKMÄRKE MINDRE 80:-
021261 FJÄDER SIDOSTÖD/SPRINGSTAND 120:-
021282 OLJETANKSLOCK / TANKCAP 280:-

021481

BUSSNING VEVAXEL AJS / BUSH T/S

710:-

021735

DAMMSKYDDSHYLSA GAFFEL / COVERTUBE

310:-

021872 SE 70-1592

021907

PACKBOXHÅLLARE GAFFEL / EX.TUBE

570:-

022539 LOCK AMC/CAP 200:-
02-0052 SE DS48

02-0079

SKRUV KNÄGUMMI/SCREW RUBBER

20:-

02-0124

MUTTER BSA KAMAXEL / NUT

20:-

02-0204 SKÄRMBULT BSA/BOLT 25:-

02-0292

PACKNING / WASHER

10:-

02-0433 KIL KOPPLINGEN 30:-
02-0443 SE 60-4264

02-0449

MUTTER/NUT  3/8 CEI

10:-

02-0452

MUTTER/NUT TUNN

30:-

02-1309

SKRUV/SCREW

10:-

02-1354

BULT 5/16 x 5/8 BSF / BOLT

15:-

021593 LÅSMUTTER HAST.M. AJS BAKHJUL / LOCKNUT 100:-

02-1616

MUTTER / NUT BSA ETC.

15:-

02-1735 YTTRE GAFFELRÖR / FORKTUBE 250:-
02-1872 KULLAGER RMS8 / BEARING 120:-

02-1925

MUTTER/NUT  7/16

15:-

02-1945 PLANBRICKA 7/16-WASHER 10:-

02-1967

FJÄDERBRICKA / WASHER

10:-

02-2138 SE82-2184
02-2184 SE 82-2184
02-2215 TOPPMUTTER AMC / TOPNUT 180:-
02-2273 SE 99-3517

02-2395

MUTTE/NUT    ¼

5:-

02-2579

KICKKIL / COTTER PIN

30:-

02-2582

SKRUV/SCREW  3/16

10:-

024195 GAFFELBUSSNING1 1/4 / BUSH 200:-
027027 GUMMI MATCHLESS TANKMÄRKE STÖRRE 80:-

02-6026

KORTBULT

60:-

03-0205 STYRLAGER NORTON KONISK/BEARING 200:-
03-0500 SE 06-0650

03-0720

SE 02-0452

 

03-1399

STÖTDÄMPAREBULT NEDRE BSA S/A / BOLT

80:-

03-1399/CH

STÖTDÄMPAREBULT NEDRE BSA KROMAD / BOLT

60:-

03-1577/45

LYKTHÅLLARE NORTON / H.LAMP BRKT.PAIR

750:-

04-0010

LAGER/BEARING

80:-

040017 SE 06-2015
04-0023 MUTTER HUVUDAXEL / NUT 40:-

04-0070

VÄXELLÅDSMUTTER / SPOCKET NUT

140:-

04-0043 KICKFJÄDER TIDIG AMC / SPRING 140:-

040046

BUSSNING NORTON

90:-

04-0047 BUSSNING 3AN /BUSH 250:-
04-0048 BUSSNING 2AN / BUSH 220:-
040062 BUSSNING UTG. 4AN / BUSH 100:-

04-0063

BUSSNING 4AN / BUSH

120:-

040031 STÅLKULA / BALL BEARING 15:-
04-0076 LÅSBRICKA AMC / LOCKWASHER 50:-
04-0099 LAGER / BEARING 200:-

04-0100

LAGER / BEARING

100:-

04-0373

KOPPLINGSMUTTER/ CL.CENTRE NUT

35:-

04-0376 MUTTER / NUT ADJ. 40:-

040099

LAGER/BEARING

140:-

040100A

LAGER/BEARING

250:-

040146

BUSSNING KICKSTART/BUSH

120:-

040356

KOPPLINGSMUTTER/NUT

30:-

040358

KOPPLINGSFJÄDER / SPRING

40:-

04-0360 JUSTERSKRUV / ADJ.SCREW 60:-
04-0373 MUTTER / NUT 35:-
04-0376 MUTTER KOPPL. AMC / NUT 40:-

04-0385

FJÄDER/SPRING

40:-

040386

RUBBER AMC LARGE/RYCKD.GUMMI

30:-

040387

RUBBER AMC SMALL/RYCKD.GUMMI

30:-

04-0388 FJÄDERKOPP AMC / SPRING CUP 60:-

040389

KOPPLINGSMUTTER/NUT

60:-

040479

VÄXELFJÄDER/SPRING

60:-

042040

SE  06-0388

 

04-2608 SE 82-9004
06-0322 FRAMHJULSAXEL / F.WHEEL SPINDLE 390:-
06-0005 SE 04-0376

06-0323

MUTTER BROMSTRUMMA CEI/NUT UNF

80:-

06-0345 TOPPMUTTER TOPNUT COM. 260:-

06-0361

MUTTER FRAMHJULSAXEL/NUT

60:-

06-0376

TRANSKÅPSCENTRUMBULT/STUD

60:-

06-0388

INSPEKTIONSPLUGG NORTON COM.

180:-

06-0395

LÅSBLECK / LOCKW. NORTON

15:-

06-0401

BULT TOPPLOCK

40:-

06-0447

SVINGARMSBUSSNING COM/BUSH

150:-

06-0622

UPPHÄNGNINGSGUMMI AVGAS/EXHAUST COM.

40:-

06-0636

GUMMI OLJETANK COM/OIL TANK

90:-

06-0647

SADELMUTTER ALU./ SEATKNUB

120:-

06-0650

KEDJESTRÄCKARE COM./CHAIN ADJ.

50:-

06-0659

INSPEKTIONSPLUGG NORTON

80:-

06-6665 SE 04-0047

06-0686

SHIMS FRAM COM. SATS = 10st 0,005”

60:-

06-0704

FJÄDER BROMSARM/SPRING

80:-

06-0750

LAGER KOPPLING COM./BEARING

160:-

06-0751

LÅSRING KOPPLING COM./CIRCLIP

110:-

06-1115

AVSKRAPARE GAFFEL / SLEEVE COM.

60:-

06-1179 JUSTERSKRUV / ADJ. SCREW 60:-
061278 GUMMIBUFFERT COM./RUBBER 30:-

06-1281

PELARBULT BRYTARPLATTA NORTON/PILLARBOLT

60:-

06-2015

HAKE KICKMEKANISM/RAWL COM.

210:-

06-2074

RYCKDÄMPAREGUMMI BAKHJUL/RUBBER CUSH

40:-

06-2075

RYCKDÄMPAREGUMMI BAKHJUL/RUBBER CUSH

30:-

06-2168 VIPP.RÖR / ROCKER FEED PIPE 280:-

06-2207

OLJETANKSANSLUTNING/OIL PIPE

80:-

06-2305 PLUGG NORTON 20:-

06-2412

LÅSBLECK AVGASMUTTER COM./L.WASHER EX.NUT

40:-

062592 FJÄDER SIDO / CENTRALSTÄLL / SPRING 140:-
06-2707 BROMSSLANG STYRE TILL KRONA / H0SE 25" 300:-

06-2734

FOTPINNE YTTRE COM./PEG FOOTREST

100:-

06-3143 SE 40-0705
06-3541 BROMSSLANGSTYRE TILL KRONA 31" / HOSE 300:-
06-3718 BÄLG MOTORFÄSTE/GAITER 60:-
06-3819 SE06-4978
06-3990 HÅLLARE AVGASRÖR / COLLET 60:-

06-3995

AVGASPACKNING NORTON/ EX. WASHER

30:-

06-4009

SADELMUTTER ALU./ SEATKNUB

120:-

06-4118

LAGER VEVAXEL/BEARING CRANKSHAFT

750:-

06-4243

CALIPER KIT NORTON

180:-

06-4243/4

REP.SATS HUVUDBROMSCYL. / FRONT M/C KIT NORTON

280:-

06-4244 REPSATS FRAM/M CYLKIT 300:-
06-4666 BÄLGMOTORFÄSTE/GAITER 70:-

06-4674

GUMMIBÄLG MOTORFÄSTE MK3/GAITER

100:-

06-4699 SVINGARMSAXEL / S/A SPINDLE 290:-

06-4811

RYCKDÄMPAREGUMMI TJOCK / RUBBERCUSH

40:-

06-4812

RYCKDÄMPAREGUMMI TUNN/RUBBERCUSH THIN

30:-

06-4978 BÅGE BAKOM SADEL / GRABRAIL NORTON COM. 600:-

06-5260

LÅSRING AVGAS COM. 850 / COLLET

60:-

06-5407

FOTPINNE YTTRE COM.850/PEG TOOTREST

90:-

06-5425

BUSSNING KAMAXEL COM/BUSH

120:-

06-5428

BUSSNING KAMAXEL/CAMSHAFT BUSH

100:-

06-5542

SE 04-0100

 

06-5561 SE 06-2168

06-6169

KICKAXEL COM./KICKSHAFT

900:-

06-6235 SE 60-4177
06-6243 60-4175
06-6292 HJULMUTTER / WHEELNUT 80:-

06-6410

KONTROLLAMPA BLÅ / INDICATORLAMP

100:-

06-6486

VEVSTAKSBULT / BOLT CON ROD

30:-

06-7512

TÄTNINGSRING STYRHÅLLARE / H/L BRKT. SEALINGRING

80:-

06-7546

VENTILJUSTERINGSSKRUV NORTON / ADJUSTER

30:-

06-7552

MUTTER VENTILLOCK FRÄMRE / COVER NUT

30:-

06-7562

MUTTER VENTILLOCK BAKRE / COVER NUT

30:-

06-7582

PINNBULT VENTILHUS / STUD

20:-

06-7604

LAGER STYRHUVUD / BEARING ST.HEAD

180:-

06-7652 GAFFELSTOLPMUTTER / NUT 240:-

06-7681

MUTTER VARVRÄKNAREDRIVNING / TACHO DRIVE NUT

160:-

06-7688

LAGER BROMSTRUMMA / BEARING BRAKE DRUM

300:-

06-7694

VENTILJUSTERINGSLOCK FRAMRE / VALVE CAP FRONT

200:-

06-7696

BANJOBULT / ROCKERFEED BOLT

40:-

06-7703

MUTTER BAKDREV COM. CEI / NUT REAR WHEEL ATLAS

100:-

06-7706

LAGER STYRHUVUD / BEARING STEERING HEAD

300:-

06-7746 MUTTER STYRSTOLPE ATLAS / NUT STEM ADJ. 210:-

06-7767

SVINGARMSBUSSNING / S/A BUSH –68

360:-

06-7827

MUTTER VEVSTAKE / NUT CONROD

35:-

06-7834

KOLVBULTSCLIPS / PIN CIRCLIP

10:-

06-7918

BANJOBULT / ROCKER  FEED BOLT COM.

40:-

06-7922 GUMMI KEDJESKYDD / GROMMET 40:-

06-7940

STÖTSTÅNG NORTON / PUSHROD

260:-

06-7941

STÖTSTÅNG NORTON / PUSHROD

260:-

07-0093

LAGER STYRHUVUD / BEARING ST.HEAD

180:-

14-0101

BULT ¼ UNF / BOLT

10:-

14-0102 BULT UNF / BOLT 12:-

14-0103

BULT UNF ¼ x ¾ / BOLT

18:-

14-0105

BULT / BOLT ¼ x 15/16 UNF

10:-

14-0113

BULT 5/16 UNF x 5/8 / BOLT

10:-

14-0114

BULT 5/16 UNF x ¾ / BOLT

10:-

14-0115 BULT 5/16 X7/8 UNF/BOLT 10:-

14-0117

BULT 5/16 UNF x 1 ¼ / BOLT

10:-

14-0118

BULT 5/16 x 1 ½ UNF

20:-

14-0126

BULT 3/8 x ¾ UNF / BOLT

15:-

14-0207 BULT 1/4 UNF 10:-
14-0218 BULT UNF 5/16 / BOLT 30-

14-0220

BULT 5/16 x 1 ¾ UNF / BOLT

15:-

14-0221

BULT 5/16 x 2” UNF / BOLT

15:-

14-0224 BULT 2 3/4 / BOLT 30:-

14-0234

BULT 3/8 x 1 ¾  UNF / BOLT

30:-

14-0235

BULT 3/8 x 2” UNF / SHOCKBOLT

20:-

14-0236 BULT UNF / BOLT 30:-

14-0237

BULT 3/8 UNF / BOLT

25:-

14-0238

BULT 3/ 8 UNF 2 5/8 / BOLT

25:-

14-0239 BULT 3 TUM/BOLT 30:-
14-0240 BULT 3 1/4 UNF x 3/8 25:-

14-0241

TOPPBULT 750CC YTTRE / BOLT

20:-

14-0251

BULT 7/16 / BOLT

40:-

14-0252

BULT / BOLT 7/16 x 3“ UNF

60:-

14-0301

MUTTER ¼ UNF / NUT

4:-

14-0302 MUTTER 5/16 / NUT UNF 4:-

14-0303

MUTTER 3/8 UNF / NUT

5:-

14-0304 MUTTER 7/16 UNF / NUT 10:-

14-0305

MUTTER ½ UNF FOTSTEG / NUT

15:-

14-0401

MUTTER ¼ UNF / NUT

3:-

14-0402 MUTTER VENTILJUSTERING / LOCKNUT 10:-

14-0403

MUTTER KOPPLING / NUT CL. ADJ.

35:-

14-0404 MUTTER TUNN/NAT 20:-

14-0702

HALVMUTTER 5/16 UNF / HALFNUT

10:-

14-1019 INSEXSKRUV/CAPSCREW 20:-
14-1202 LÅSMUTTER / STIFFNUT 5/16 UNF 12:-

14-1204

MUTTER 7/16 UNF / NUT CLEVELOC

20:-

14-1303

MUTTER LÅS 3/8 / NUT CLEVELOC

15:-

14-1304

MUTTER 7/16 UNF LÅS / NUT CLEVELOC

15:-

14-1307 MUTTER/NUT UNF 30:-

14-1401

PINNBULT UNF / UNC 1” / STUD

20:-

14-1427

PINNBULT UNF / UNC 3 ¼ / STUD

30:-

14-1431

PINNBULT UNF / UNC 4 ½” / STUD

30:-

14-1435

PINNBULT UNF / UNC 1 ½ / STUD

40:-

14-1445

PINNBULT T140 / STUD

40:-

14-1623

PINNBULT UNC / UNF / STUD

30:-

14-1902

MUTTER 5/16 UNF NYLOC / NUT

10:-

14-1903

MUTTER 3/8 UNF NYLOC / NUT

10

14-2203 SKRUV UNF STJÄRNA / SCREW 15:-
14-2205 SKRUV UNF STJÄRNA / SCREW 10:-

14-6101

BULT OLJEAVTAPP. / BOLT

5:-

14-6114

BULT 5/6 x ¾ / BOLT

20:-

14-6220

BULT 5/16 UNC 1 ¾” / BULT

10:-

14-6607

STJÄRNSKRUV ¼ UNC 7/8” / POSIHEAD

20:-

14-6608

INSEXBULT ¼ / UNC SCREW

15:-

14-7018

INSEXBULT 5/16 UNC / ALLENSCREW

20:-

14-7019

INSEX INSUG. T100 5/16 UNC / ALLENSCREW

20:-

14-7020

INSEXBULT 5/16 UNC 1” / ALLENSCREW

10:-

14-7023

INSEXSKRUV / SOCKETSCREW

20:-

14-7308 MUTTER STYRSTOLPE / NUT 110:-
15-0039 PLANBRICKA / WASHER 5:-

15-0040

KIL VEVAXEL / KEY

20:-

15-0046 RYCKDÄMPAREFJÄDER/SPRING 490:-

15-0152

MUTTER CYL.FOT M20 M21 / NUT CYL.BASE

20:-

15-0203

PACKNING OLJERÖR / WASHER OILPIPE

25:-

15-0374 MUTTER KOPPLINGEN WD/NUT M20 130:-
15-0447 MUTTER FRAMSTÄLL / NUT FR.STAND 25:-
15_0645 BULT 20:-

15-0734

HALVMUTTER 7/16 x 20 / HALFNUT

40:-

15-1312

FJÄDER BROMSSTAG / SPRING BRAKE ROD ADJUSTER

20:-

15-1355

BULT 5/16 / BOLT ROCKERBOX

25:-

15-1455 MUTTER BSA M.FL. / NUT 30:-

15-1525

VENTILKNASTER / VALVE COTTER

30:-

15-4139 FJÄDER KICK B/M MOD/SPRING 100:-
15-4161 FJÄDER/SPRING 150:-

15-4261

KOPPLINGSSTÅNG M20/1  -47 / CL.PUSHROD

150:-

15-4306 KOPPLINGSCENTRUM M/20CL. CENTRE 980:-
15-4311 FJÄDER KOPPLING/SPRING 260:-
15-4312 KOPPL.MUTTER / CL.NUT M20 300:-

15-5155

PLANBRICKA / WASHER

10:-

15-5190/3

LÄNKBULT WEBBGAFFEL / FORK LINK BOLT

120:-

15-5251 FR.PLATTA/DISC 100:-
15-5260 STJÄRNPLÅT STYRBROMS / STAR WASHER 120:-

15-5290

SMÖRJNIPPEL ¼ BSF / GREASE NIPPLE ANGLED

20:-

15-5247/3

STYRSTOLPSBULT / GIRDER FORKBOLT

100:-

15-5249/3

LÄNKBULT WEBBGAFFEL / FORK LINK BOLT

120:-

15-5664

JUSTERMUTTER VÄXELLÅDA / ADJUSTER SCREW NUT

60:-

15-5753 SE DS48
15-7161 SKÄRM BULT MM / BOLT 10:-
15-7161C SKÄRMSKRUV KULLRIG  1/4 / SCREW CHROME 50:-

15-7383

GUMMI FÖR MÄTARE 4 st / RUBBER SET

80:-

17702

LAGER VEVAXEL / BEARING

850:-

18223 STYRLAGER DOM. / ST. BEARING TAPER 180:-
18233 SE 06-0323

19-0943

REFLEX BAKLJUS / RFTR. CHURCH WINDOW

200:-

19-1349

GUMMINÄSA FÖR LYKTA / RUBBERCOVER LU54524048

100:-

19-4700

REP.SATS HUVUDCYL. BAK NORTON / SEAL KIT REAR

240:-

19-7641 SE-99-0122
20-8-9 BUSSNING BURMAN/BUSH 220:-

21-0151

MUTTER 5/16 CEI PLAN / NUT PLAIN

10:-

21-0413

MUTTER ½ CEI FOTSTEG / NUT FOOTREST

20:-

21-0541

BULT PIVÅ KICKPEDAL / K/S PIVOT BOLT UNF

40:-

21-0543

NIVÅPLUGG / LEVEL PLUG UNF

20:-

21-0544

KUPOLMUTTER 5/16 UNF / DOME NUT

40:-

21-0545

MUTTER SVINGARMSSPINDEL / NUT S/A SPINDLE

30:-

21-0548

PINNBULT / STUD 7/16

40:-

21-0549

MUTTER / NUT UNF

10:-

21-0550

KUPOLMUTTER 3/8 UNF / DOME NUT

30:-

21-0580

BULT SVINGARM / BOLT S/A LOCKING

60:-

21-0582 PINNBULT/STUD 40:-

21-0583

BULT 7/16 UNF 1 1/8 / BOLT

30:-

21-0585

MUTTER BAKHJUL ¾ UNF / NUT

40:-

21-0586

MUTTER KOPPLINGSCENTRUM

60:-

21-0588

BULT 7/16 UNF  1 ¼ / BOLT

20:-

21-0589

BULT FÖR  STYRKLAMMA UNF / PINCH BOLT

40:-

21-0590

BULT FÖR MÄTARPLÅT / BOLT SPEEDO BRACKET

25:-

21-0594

MUTTER HUVUDAXEL V.LÅDA 68-  / NUT

40:-

21-0620

BULT SVINGARM 9 ¼ / BOLT S/A

180:-

21-0644

BULT / BOLT 5/16

10:-

21-0650

SKRUV LUFTINTAG BROMSSKÖLD / BRAKEPLATE GAUZE

5:-

21-0660

BULT U STYRÖVERFALL / U BOLT

140:-

21-0669 PINNBULT / STUD 40:-

21-0684

BULT 3/8 UNF 1 5/8 / BOLT

30:-

21-0685

MUTTER FÖR GAFFELKRONA ÖVRE / NUT

20:-

21-0692

MUTTER CYLINDERFOT 12 KANT / NUT

40:-

21-0755 SE 42-4343
21-0771 BULT 5/16 UNF / BOLT 20:-
21-0779 MOTORBULT A65/BOLT 120:-

21-0785

BULT NEDRE GAFFELKRONA / BOLT

30:-

21-1684 PINNBULT OLJEPUMP / STUD 30:-

21-1800

BULT FOTSTEG UNF 69-70 / BOLT

30:-

21-1801

PINNBULT FRÄMRE MOTORPLÅTAR

50:-

21-1804 BULT 5/16 x 2 1/8 /BOLT 15:-

21-1809

KUPOLMUTTER ¼ UNF / DOME NUT

20:-

21-1822

BULT 5/16 UNF / BOLT

10:-

21-1833 SMAL MUTTER / NUT 50:-

21-1849

PINNBULT A65 / STUD UNF/UNC

30:-

21-1850

PINNBULT A65 VEVHUS / STUD UNF-UNC

30:-

21-1857 AVT.PLUGG/DRAINPLUG UNF B25 ETC. 90:-
21-1863 PINNBULT / STUD 20:-

21-1864

PINNBULT UNC/UNF / STUD

25:-

21-1865

PINNBULT CYL.FOT / STUD 3/8 UNF-UNC

40:-

21-1866

PINNBULT ALTERNATOR / STUD

80:-

21-1869

BULT 5/16 UNC / BOLT

30:-

21-1870

BULT 5/16 UNC / BOLT

30:-

21-1871

PLUGG VARVRÄKNAREDRIVNING / PLUG TACHO

60:-

21-1872 PLUGG VEVHUS / PLUG CRANKC. UNC 60:-

21-1873

SKRUV ¼ UNC / SCREW

20:-

21-1875

BULT ¼ UNC / BOLT

25:-

21-1876

PINNBULT UNF / UNC / STUD MANIFOLD

20:-

21-1877

MUTTER / NUT UNF

15:-

21-1883

PINNBULT 5/16 BENSINTANK / STUD PETROL TANK

30:-

21-1891 PINNBULT / STUD 20:-
21-1894 PINNBULT ALTERNATOR / STUD 60:-
21-1895 PINNBULT ALTERNATOR / STUD 70:-

21-1906

MUTTER OLJEPUMP UNF / STUD OILPUMP

30:-

21-1907 BULT V.LÅDA / BOLT 20:-

21-1908

MUTTER ALTERNATOR / NUT

15:-

21-1913 SE 71-2799

21-1914

MUTTER VEVAXEL / NUT C/SHAFT 500 UNIT

40:-

21-1915

MUTTER ALTERNATOR / NUT 500 UNIT

40:-

21-1919

BULT 5/16 UNC / BOLT

40:-

21-1921

PINNBULT 3/8 UNF-UNC / STUD

40:-

21-1922

PINNBULT 3/8 UNF-UNC / STUD

40:-

21-1925

PINNBULT 3/8 UNF-UNC / STUD

40:-

21-1927

PINNBULT 3/8 UNF-UNC / STUD

40:-

21-1928

PINNBULT ¼ UNF-UNC / STUD

20:-

21-1929

SKRUV UNC KAMAXELPLATTA / SCREW

15:-

21-1932

LÅSMUTTER INSUG.RÖR 68-70 / MANIFOLD LOCKNUT

100:-

21-1978

BULT CENTRALSTÄLL / BOLT C/STAND

80:-

21-1995

MUTTER ¾ UNF / NUT

40:-

21-1996

PINNBULT INSUGNINGSRÖR / STUD MANIFOLD

35:-

21-1998

SKRUV  FÖR NÅT BROMSSKÖLD / GAUZE BRAKEPLATE

5:-

21-1999

HALSMUTTER 5/16 UNF / NUT SHOULDER

20:-

21-2000 PINNBULT / STUD A65 30:-

21-2001

PINNBULT / STUD BARREL – CRANKC.

60:-

21-2010

BULT BAKDREV / BOLT BRAKE DRUM UNF

20:-

21-2011

BULT 5/16 UNF / BOLT

20:-

21-2012

MUTTER 7/8 UNF / NUT

40:-

21-2013

MUTTER ¾ UNF / NUT

40:-

21-2014

MUTTER ¾ UNF / NUT

40:-

21-2016

MUTTER VEVSTAKE / NUT BIG END UNF

20:-

21-2019 PINNBULT / STUD P.TANK 40:-
21-2024 PINNBULT 5/16 x 1 7/8 / STUD 40:-

21-2045

BULT BROMSPEDAL / BOLT

80:-

21-2062

KUPOLMUTTER MED HALS / DOMED NUT 3/8

50:-

21-2064

TANKSKRUV / P.TANK SCREW

10:-

21-2077

BULT CENTRALSTÄLL / BOLT STAND

40:-

21-2087 SVINGARMSBULT T140 A65 / S.A. BOLT 150:-
21-2091 MOTERBULT A65/BOLT 100:-
21-2094 BULT FOTSTEG / BOLT 160:-

21-2102

PINNBULT 5/16 / STUD

20:-

21-2105 SKRUV SIDOSTÖD/SCREW 20:-
21-2111 PLUGG B50 / PLUG 100:-
21-2112 BULT OLJERAM-MOTOR / BOLT 180:-

21-2155

UBULT HASPLÅT / UBOLT SHIELD

30:-

21-2158

PINNBULT 7/16 x 4 ½ / STUD

40:-

21-2177

MUTTER CYLINDERFOT / NUT CYL.BASE

20:-

21-2182

MUTTER T140 ROTOR / NUT

40:-

21-2197

PINNBULT / STUD

30:-

21-2199

PINNBULT / STATORSTUD

100:-

21-2200

PINNBULT T140 / STUD

90:-

21-2201 PINNBULT 750 / STUD 90:-
21-2204 HALSMUTTER 750 / SOCKETNUT 60:-

21-2205

HALSMUTTER TOPPLOCK / SOCKETNUT T140

100:-

21-2206

BULT VIPPARMSHUS / BOLT ROCKER BOX

60:-

21-5375

SKRUV / SCREW 2BA

15:-

21-5662

BULT 5/16 / BOLT BSA A65

10:-

21-7007

BULT SIDOSTÖD / BOLT SIDESTAND

40:-

21-7024

BRICKA / LOCKWASHER

50:_

21-7048

SKRUV TANKMÄRKE / SCREW TANKBADGE

10:-

22135 GUMMI KEDJESKYDD/RUBBER 40:-

24-0195

MUTTER MAGNET / NUT MAGNETO

60:-

24-0563

MUTTER VENTILJUSTERING / NUT TAPPET ADJ.

15:-

24-0722

LAGER RHP / BEARING

1450:-

24-0724

LAGER RHP / BEARING

490:-

24-0732

LAGER B25 / BEARING

350:-

24-0949 PINNBULT VEVHUS B33/STUD 40:-
24-1620 SE 66-1627

24-2113

OLJEKASTARBRICKA BSA / OILFLINGER

210:-

24-4065

LAGER / BEARING

180:-

24-4217

LAGER / BEARING

240:-

24-4226

MUTTER UTG.DREV / SPROCKET NUT BSA

180:-

24-4227

PINNBULT / STUD

30:-

24-4263

LÅSBLECK / LOCKW. G/BOX SPKT. BSA

20:-

24-5160

KUPOLMUTTER / DOMENUT

30:-

24-5205

PINNBULT 5/16 x 26 / STUD 38mm LÅNG

30:-

24-5860 HALVMUTTER 7/16 / HALFNUT 30:-

24-6035

BRICKA FJÄDER DUBBEL / ST.DAMPER ROD WASHER

10:-

24-6040

MUTTER / HALFNUT 5/16

10:-

24-6055

BULT BAKSTÄLL / BOLT R/STAND

60:-

24-6770 BULT/BOLT 30:-
24-6860 HJULLAGER BSA MSTEL / BEARING 750:-
24-7000 MUFFERKAMAXEL/NUT 50:-
24-7047 FILTRING/FELTWASHER 20:-

24-7058

HJULLAGER / WHEEL BEARING

770:-

24-7133

MUTTER BAKAXEL / NUT REAR WHEEL

80:-

24-7178

SKRUV LUCKA BSA / SCREW COVER

25:-

24-7343 SE 70-3872
24-8784 FJÄDERBRICKA / SPRING WASHER 3:-

25-5247

STJÄRNBRICKA STYRBROMS / DAMPERSTAR

120:-

25-9360

MUTTER ¼ / NUT

10:-

26-1253

BANJOBULT BSA

90:-

27-4-2 TÄTNINGSRING BURMAN /SEAL 30:-

27-0261

LAGER / BEARING

180:-

27-1163 VAJERSTOPP VENTILLYFTARE/ CABLE LUG 80:-

27-1386

KIL / KEY

20:-

27-4258

BULT INSP.LOCK BSA / BOLT

30:-

27-4401

HALSMUTTER VÄXELLÅDA / NUT SHOULDERED

30:-

27-5135

BULT GAFFELKRONA / BOLT YOKE PINCH

60:-

27-5152 FASTSÄTTNINGSBRICKA/ANCHORPLATE 120:-

27-5683

PINNBULT / STUD 3/8 x 4”

40:-

27-5684

PINNBULT 90mm / STUD 3/8

60:-

27-5690

PINNBULT 3/8 x CEI / STUD

80:-

27-5705

JUSTERSKRUV V.LÅDA HÅLLARE / ADJ. STUD

120:-

27-6276

PINNBULT / STUD 3/8 CEI

90:-

27-6716 HALVMUTTER / NUT 50:-

27-6738

EXENTERBRICKA KEDJEJUSTERING / ADJ.PLATE pair

100:-

27-7-5 PACKBOX KICKAXEL / OILSEAL 110:-

27-8346

BANJOBULT / UNION SCREW

60:-

27-8448 GUMMIMELLANLÄGG BENSINTANK / RUBBER B+M 15:-

27-8560

BRICKA ¼ / WASHER FLAT

5:-

28-0243 DRÄN.PLUGG BSA / DRAINPLUG 30:-
28-2080 SMÖRGNIPPEL/GREASENIPPEL 20:-

28-2338

BULT 5/16 CEI / BOLT

30:-

29-0410

VENTILKNASTER / VALVE COTTER

35:-

29-0565 SE 67-0071

29-0905

MUTTER VEVAXEL / NUT CRANKS

50:-

29-1989/90

RYCKDÄMPAREGUMMI C10/11/12 / RUBBERSET

160:-

29-2023

MUTTER ROTOR / NUT ROTOR UNF

40:-

29-2053 SE 70-8146

29-2054

LÅSBLECK ROTOR / LOCKW. UNIT BSA

15:-

29-2089

MUTTER OLJERÖR / NUT FEEDPIPE

25:-

29-2141 BUSSNING KAMAXEL / BUSH 180:-

29-2158

SKRUV LOCK / SCREW

20:-

29-2442 VENTILSKRUV/SCREW 200:-

29-3242

HALSMUTTER VÄXELLÅDA / COVER NUT

30:-

29-3302 VÄXELFÄDER C10/11 SPRING 120:-

29-3469

KOPPLINGSFJÄDER  / SPRING

30:-

29-3471

BULT KOPPL.FJÄDER / CL. CENTRE PIN

35:-

29-3857

KULLAGER / BEARING

150:-

29-4657

BATTERIKLAMMA KROMAD / BAT. STRAP

300:-

29-4662 SADELBRICKA / WASHER 30:-

29-5156

BULT KICKSTART / BOLT K/START CHRANK FOLDING

50:-

29-5283

MUTTER INNERRÖR NEDRE / NUT FORK TUBE BOTTOM

150:-

29-5289

BULT KROM 5/16 CEI / BOLT

50:-

29-5289/3

BULT 5/16 CEI KROMAD / BOLT DOME

90:-

29-5290

MUTTER STYRSTOLPE / ST.STEM ADJ. SLEEVE

180:-

29-5291

MUTTER STYRSTOLPE TÄCKT / NUT ST.STEM

200:-

29-5315

MUTTER GAFFELKRONA / NUT PINCH BOLT

40:-

29-5320

CLIPS GAFFEL / CIRCLIP FRONT FORK

20:-

29-5334/7

SHIMS GAFFEL 005-030 / SHIMS FORK BUSH

10:-

29-5338 BRICKA GAFFEL/WASHER 20:-

29-5565

BRICKA TOPPBULT 4st / BOLT WASHERSET

40:-

29-5837 FRAMHJULSAXEL / FR.WHEEL SPINDLE 300:-

29-5839

MUTTER VÄNSTERGÄNGAD / NUT LH TREAD

45:-

29-5871 60-0963 60:-

29-6211

LAGER HJUL / BEARING WHEEL

160:-

29-7365 BROMSSTAG / BRAKE ROD 200:-

29-7368

SE 90-7029

29-7560

PASS.FOTSTEG BSA / PILLION F.REST PAIR

400:-

29-7796

BRICKA 7/16 TJOCK / WASHER THICK

15:-

29-7868/9

MONT.PLATTOR BSA / MOUNT.PLATE KNEE RUB

200:-

29-7971

PACKNING OLJETANK / WASHER OILTANK

10:-

29-8812 HANDTAGSARM / LEVERBLADE 130:-
29-8813 PIVÅSKRUV/SKREW CEI 30:-
29-8814 MUTTERLÅS BSF/NUT 15:-
29-8832 HANDTAGSARM VÄNSTER / LEVERBLADE 130:-

29-9132

SKRUV VERKTYGSLÅDA / TOOLBOX SCREW

130:-

30-0196 BRICKA BROMSPEDAL / WASHER 30:-
31-0103 VENTILHATT 7,7 INV. / VALVE CAP B31 90:-
31-0212 PINNBULT VEVHUS B33/STUD 40:-

31-0222

PINNBULT / STUD

30:-

31-0300

LÅSJÄRN / NUT LOCKING WASHER CRANKPIN

100:-

31-8430 PACKNING VIPPARMAR / WASHER 10:-
33-5530 SE 66-6070

35-1896

KIL / KEY

20:-

35-4224

LÅSBLECK GENERATOR BSA A7/A10

5:-

37-0004 MUTTER FJ. NAV/NUT 50:-

37-0005

MUTTER BAKAXEL STELRAM / NUT

90:-

37-0006 DISTANS BAKHJUL / COLLAR 110:-

37-0011

PINNE BROMSARM / PIN BRAKE ROD PIVOT

30:-

37-0012

DAMMSKYDD HJULLAGER / DUST COVER

50:-

37-0015

KUPOLMUTTER / DOME NUT

50:-

37-0032

LÅSPINNE / PIN CLEVIS BRAKE

30:-

37-0061

HJULAXEL STELRAM /SPINDLE HUB

350:-

37-0063

LÅSBLECK NAV / TABWASHER

30:-

37-0076

MUTTER  CYL.FOT

20:-

37-0103

MUTTER ¼ CEI PLAN / NUT PLAIN

15:-

37-0135

BROMSBACKSFJÄDER / SPRING SHOE RETURN

40:-

37-0259

VENTILKNASTER / VALVE COTTER

20:-

37-0386

PIVÅBULT BROMSBACKAR / PIVOTBOLT

110:-

37-0386A

BROMSARM FRAM / BRAKEARM

100:-

37-0544

MUTTER FRAMHJULSAXEL / NUT FRONT WHEEL SPINDLE

300:-

37-0544S

MUTTER FRAMHJULSAXEL ROSTFRITT / STAINLESS

350:-

37-0545

DISTANS FRAMHJULSAXEL / SPACER

35:-

37-0578

FRAMHJULSAXEL / SPINDLE FRONTWHEEL

360:-

37-0581

RÖRDISTANS / DISTANCE TUBE

60:-

37-0582

LÅSRING FRAMHJULSAXEL / HUB LOCKING RING

150:-

37-0583 DAMMSKYDD / DUST COVER 100:-

37-0592

FJÄDER BROMSARM BAK / SPRING RETURN

60:-

37-0630

MUTTER TUNN BAKSTÄLL / NUT THIN

40:-

37-0633 YTTRE DISTANS BAKHJUL / OUTER COLLAR 50:-

37-0635

MUTTER BAKAXEL / NUT AXLE

70:-

37-0653

HJULLAGER T140 / BEARNG HUB T120 ETC.

100:-

37-0761

DISTANS HALVNAVSFRAMHJUL / WHEEL SPACER

200:-

37-0784 PIVÅBULT BROMSARM / BOLT BRAKE ANC. 90:-

37-0897

LAGER FJÄDRANDE NAV / BEARING

1800:-

37-1015

ÄNDPLATTA KEDJEJUSTERING / ENDPLATE

140:-

37-1021

LÅSRING VÄNSTERSIDAN / LOCKINGRING L/H

200:-

37-1024

DISTANS BAKAXEL / SPACER REAR SPINDLE

60:-

37-1026 MUTTER BAKAXEL / NUT 140:-

37-1034

LAGER TIDIG QD BAKNAV / TAPER BEARING QD WHEEL

540:-

37-1039

HYLSA QD NAV / SLEEVE REARWHEEL

280:-

37-1041

LAGER QD NAV / BEARING QD HUB

300:-

37-1042 FILTTÄTNING NAV / FELT WASHER 40:-
37-1044 SEGERSÄKRING / CIRCLIP R.HUB 30:-

37-1052

MUTTER / NUT

160:-

37-1058

LÅSMUTTER 5/16 CEI / NUT PHILIDAS

15:-

37-1090

FJÄDER BAKBROMS / SPRING REARBRAKE

160:-

37-1091

DAMMSYDD / SEALING RUBBER

30:-

37-1134 SE 37-2089

37-1169

GALLER BROMSSKÖLD / AIR SCOOP

280:-

37-1203

BROMSARM BAK / BRAKE LEVER

100:-

37-1237

DAMMSKYDD / DUST COVER

40:-

37-1238 DISTANS NAV / DIST.PIECEHUB (37-1033) 25:-
37-1239 FRAMHJULSAXEL / F.WHEEL SPINDLE -64 580:-

37-1246

MUTTER FRAMHJUL / NUT FRONT SPINDLE

50:-

37-1278

DISTANSRÖR BAKHJULSLAGER / SPACER

105:-

37-1280

PLANBRICKA 5/8 / WASHER PLAIN

15:-

37-1282

MUTTER BAKHJUL / NUT ¾ UNF

40:-

37-1331 BROMSARM FRAM KROMAD / F.BRAKE LEVER 200:-
37-1415 PLÅT BROMSBACK/PAD 40:-
37-1425 DAMMSKYDD NAV/DUSTCOVER 70:-

37-1467

PINNE BROMSARM / PIN BRAKE PIVOT

90:-

37-1474

FETTBRICKA / WASHER GREASE RET.

30:-

37-1476 SE 37-3588

37-1477

DISTANSRÖR BAKHJUL / SPACER REAR WHEEL

30:-

37-1481

DAMMSKYDD LAGER / DUST COVER

40:-

37-1488 RETURFJÄDER BROMS BAK / RETURNSPRING 100:-

37-1500

BULT ¼ CEI / BOLT

25:-

37-1509

DISTANSBRICKA HJUL / RING BEARING

30:-

37-1595

DISTANSBRICKA HJULLAGER / SHIMS WHEEL BEARING

50:

37-1596

DAMMSKYDDSBRICKA / WASHERDUS EXCLUDER

50:-

37-1635

FETTBRICKA / WASHER GREASE RET.

20:-

37-1641 HJULAXEL / FR. WHEEL SPINDLE 400:-

37-1654

DAMMSKYDD LAGER / DUST COVER

50:-

37-1710

INSEXSKRUV 2BA / SCREW

15:-

37-1991

LUFTINTAGSGALLER 8” / AIR SCOOP

120:-

37-2001

BROMSNOCK /  BRAKECAM

120:-

37-2003

STAG MELLAN BROMSARMAR / ROD F/BRAKE TLS 8”

100:-

37-2005

GAFFELMUTTER / FORKED END FOR TLS ROD

40:-

37-2015

BROMSARM BAK / LEVER BRAKE CAM

150:-

37-2026

DISTANSPLÅT BROMSBACK / PAD BRAKE ABUTMENT

40:-

37-2027

PLANBRICKA ½ / WASHER PLAIN

5:-

37-2057

FRAMHJULSAXEL 69-70 ROSTFRI / FR.WHEEL SPINDLE

400:-

37-2058

MUTTER BROMSSKÖLD / NUT BRAKE PLATE

60:-

37-2087

KEDJEJUSTERING QD HJUL / ADJ.REAR WHEEL

200:-

37-2089

KEDJEJUSTERING BAKHJUL / ADJ.REAR WHEEL

220:-

37-2298 LAGER / BEARING 2RS 240:-
37-2301 SE 65-5886

37-2305

LÅSRING FÖR NAV / HUB LOCKINGRING

140:-

37-2309

MUTTER BAKHJULSAXEL / NUT REAR WHEEL

100:-

37-2313

DAMMSKYDD BAKNAV / RUBBER REAR HUB

60:-

37-2328

BROMSBACKSFJÄDER / SPRING BRAKE SHOE

40:-

37-2339

KEDJEJUSTERING / REAR WHEEL ADJ.

200:-

37-3337

DISTANS FRAMHJULSLAGER / SUPPORTRING

80:-

37-3444 GALLER BROMSSKÖLD / AIRGAUZE 120:-

37-3450

STAG MELLAN BROMSARMAR / ROD F/BRAKE TLS 7”

120:-

37-3453

BROMSARM FRÄMRE / LEVER F/BRAKE TLS

120:-

37-3454

BROMSARM BAKRE / LEVER F/BRAKE TLS

120:-

37-3522

FJÄDER FRAMBROMS / SPRING LEVER RETURN

80:-

37-3582S

FRAMHJULSAXEL 69-70 ROSTFRI / FR.WHEEL SPINDLE

520:-

37-3586 NAV BULTAD TRUMMA /HUB 990:-

37-3587

LÅSRING LAGER / RING BEARING LOCKING

200:-

37-3588

LÅSRING MÄTAREDRIVNING / RING SPEEDO DRIVE

180:-

37-3589 BAKHJULSAXEL / REAR WHEEL SPINDLE 360:-
37-3590 BROMSSKÖLD / PLATEBRAKE 1000:-
37-3592 KAMBAKBROMS/CAMREAR 350:-
37-3600 BAKHJULSAXEL / REAR WHEEL SPINDLE 280:-
37-3-7 KOPPL.STÅNG BURMAN 5LAMELLER / PUSH ROD 180:-

37-3713

BROMSBACKAR 8” CON. / BRAKE SHOE

320:-

37-3714

RETURFJÄDER BROMSBACK / SPRINGBRAKE RETURN

90:-

37-3742

KEDJEJUSTERING OLJERAM / CHAIN ADJ. OIF

150:-

37-3746

DISTANS BAKHJUL / SPACER CON. HUB

70:-

37-3750

DISTANS BAKHJUL / SPACER REARWHEEL

80:-

37-3751

LÅSRING MÄTAREDRIVNING / RING SPEEDO DRIVE OIF

100:-

37-3752

LÅSRING LAGER HJUL / CONICAL HUB LOCKRING OIF

80:-

37-3759

LÅSRING LAGER FRAM KONISKT NAV / RING FRONT BRAKE

80:-

37-3796 FRAMHJULSAXEL / F.WHEEL SPINDLE 71- STAINLESS 580:-
37-3857 BROMSSKÖLD BAK TR5T B50 m.fl. 880:-

37-3867

VAJERHYLSA / ABUTMENT BRAKE CABLE

40:-

37-3868

KABELSTOPP / BUSH CABLESTOP

40:-

37-3870

PIVÅBULT / BOLT BRAKE PIVOT

80:-

37-3872 BROMSBANDSNOCK MED AXEL / BRAKE CAM CON. 71-75 310:-
37-3880 FJÄDERBAKBROMS/SPRING OIF 80:-

37-3932

DISTANS FRAMHJUL / SPACER FORNTWHEEL

40:-

37-3965 BAKHJULSAXEL / REAR WHEELSPINDLE 71- 360:-
37-3977 BAKHJULSAXEL B50 / REAR WHEEL SPINDLE 300:-

37-3996

KABELSTOPP / BUSH CABLESTOP

80:-

37-3997

VAJERHYLSA / ABUTMENT BRAKE CABLE

80:-

37-4014

FJÄDER HANDBROMSVAJER / SPRING FRONTBRAKE

60:-

37-4034

BROMSARM / BRAKEARM

230:-

37-4049

FJÄDER BROMSARM / SPRINGBRAKE LEVER

60:-

37-4181

LÅSRING / RINGLOCKING

160:-

37-4263

KÅPA ÖVER OK / COVER CALIPER

300:-

37-7041

HJULLAGER T140 / BEARING HUB

100:-

37-7042

HJULLAGER T140 / BEARING HUB

100:-

37-7175 BROMSSKIVA FR.-BAK/DISC 650:-

38-11-1

UTG.LAGER V.LÅDA BURMAN / BEARING GB GEARBOX

750:-

40-0004 MUTTER / NUT 3:-

40-0026

BUSSNING BIAXEL / BUSH LAYSHAFT

70:-

40-0066/9

SHIMSSET B25 VEVAXEL / SHIMSET (10)

220:-

40-0100

STÖTSTÅNG C15 / PUSH ROD C15

150:-

40-0118

KIL / KEY CAMSHAFT

20:-

40-0127 PINNBULT/STUD 30:-
40-0127A PINNBULT VIBRASTAG/STUD 30:-
40-0129 PINNBULT/STUD 30:-
40-0131 PINNBULT/STUD 30:-
40-0158 SE 70-1575

40-0162

KUPOLMUTTER 3/8 CEI / DOMENUT

30:-

40-0163 VENTILJUST. INSEX / TAPPET SCREW 65:-

40-0167

VENTILKNASTER / VALVE COTTER

20:-

40-0222

KAMBUSSNING REG.SIDAN / CAMBUSH T/S

180:-

40-0223 BUSSNING BIAXEL/BUSH 160:-
40-0238 SE 57-2166

40-0246

SKRUV / SCREW

10:-

40-0309

SKRUV 2BA x 1 3/8 / SCREW

20:-

40-0378 FJÄDER OLJERED. B44 M.FL. / SPRING 90:-
40-0387 OLJEREDUCERINGSFJÄDER BSA / SPRING 30:-

40-0428

BUSSNING C15 / CUB DIST./BUSH

60:-

40-0437

DRIVNING STRÖMFÖRDELARE C15 / DIST.DRIVE

100:-

40-0676

BUSSNING KAMAXEL / CAMSHAFT BUSH C15

120:-

40-0684 SE 70-8737
40-0705 ALT.GUMMI / RUBBER 30:-
40-0732 STÖTSTÅNG B25 / PUSH ROD 180:-

40-0955

BUSSNING KAMAXEL C15 / CAMSHAFT BUSH

100:-

40-0965

SKRUV 2BA x ¾ / SCREW

15:-

40-0968

INSP.LOCK B50 / ROCKERBOX CAP

50:-

40-1033 NIVÅSTICKA B25-B50 / DIPSTICK 100:-
40-1035 OLJEANSLUTNING VEVHUS / OILPIPE UNION 320:-

40-2730

KOPPLINGSMUTTER / CLUTCH NUT

60:-

40-2844

LJUDD.HÅLLARE B25 M.FL. / SIL.BRIKT.

160:-

40-3007 BUSSNING HUVUDAXEL / BUSH MAINS. 40:-

40-3022

KICKAXEL C15 / SHAFT

1000:-

40-3025

KICKSPÄRR / PAWL KICKSTART

60:-

40-3026

PINNE KICKSPÄRR / PIN K/START PAWL

40:-

40-3029 BRICKA FÖR KICKFJÄDER C15 / KS PLATE 35:-

40-3042

BLADFJÄDER / SPRING C.PLATE

40:-

40-3043

BLADFJÄDER / BACKING SPRING

30:-

40-3045

LÅSBLECK / LOCKPLATE

30:-

40-3050

LÅSBLECK UTG.DREV / LOCKW. UNIT BSA

20:-

40-3051

MUTTER HUVUDAXEL / NUT MAINSHAFT

60:-

40-3061

FJÄDER VÄXELMEK. /  SPRING RETURN

40:-

40-3084

PEDALBULT KICKARM / PEDALBOLT

40:-

40-3085 SE 57-1167

40-3091

FJÄDER / SPRING

30:-

40-3121

LÅSBLECK UTG.DREV / LOCKW. UNIT BSA

20:-

40-3206 LAGERRULLE KOPPL. C15 / CL.ROLLER 5:-
40-3207 INRE GAVEL KOPPL.CENTRUM / CL.PLATE INNER 380:-

40-3215

MUTTER FÖR KOPPLINGSFJÄDER / CL. SPRING NUT

30:-

40-3219

SE 57-1256

 

40-3221

LÅSBLECK KOPPL. / LOCKW. UNIT BSA 1-CYL.

15:-

40-3227 SE 57-2730

40-3231

FJÄDER KOPPLING / SPRING

30:-

40-3236

LÅSBLECK KOPPL. / LOCKW. CLUTCH

20:-

40-3257

LÅSBLECK / LOCKW. PINION

20:-

40-3258 DISTANSBRICKA / THRUST WASHER 60:-
40-3265 KOPPLINGSSTÅNG C15-B44 / PUSHROD 110:-

40-3271

KICKDREV / RATCHET PINION

260:-

40-3273

FJÄDER KICKDREV / SPRING RATCHET 57-2684

40:-

40-3275

KICKFJÄDER / SPRING RETURN

120:-

40-3279

KICKDREV / RATCHET ( 57-2681 )

240:-

40-3282 KOPPLINGSSPINDEL / CL. REL. RACK 240:-

40-3292

NÅLLAGER / NEEDLE ROLLER

100:-

40-3330 SE 57-2722
40-4027 RULLAGER/BEARING 600:-

40-4209

BUSSNING SVINGARM / SWINGARM BUSH

100:-

40-4216

BULT SVINGARM / BOLT SWINGINGARM C15

40:-

40-4524 GUMMIBUSSNING/BUSH 20:-
40-4734 SE 82-3096

40-4735

SIDOSTÖDSFJÄDER / SIDE STAND SPRING

60:-

40-4818

LÅSBRICKA FOTSTEG / LOCKING WASHER

60:-

40-5018

MUTTER STYRSTOLPE / ADJ.NUT ST.STEM

220:-

40-5019 ÖVRE GAFFELBUSSNING / BUSH 160:-
40-5020 NEDRE GAFFELBUSSNING / BUSH 160:-

40-5027

SE 97-1110

 

40-5143

LAGERBANA / CONE STEERING

120:-

40-5144

LAGERBANA / CONE STEERING

120:-

40-6033

KEDJEJUSTERING / REAR WHEEL ADJ.

300:-

40-6040

ÄNDPLATTA / ENDPLATE

30:-

40-6041 BROMSARM/BRAKE LEVER 150:-
40-6505 SKÄRMSTAG A10 M.FL. / MUDG. BRKT PAIR 240:-
40-6506 SE 68-6524

40-8016

SKRUV TANKMÄRKE / SCREW TANKBADGE

15:-

40-8039

TÄCKBRICKA GUMMI BENSINTANK / TOP CAP

40:-

40-8046

GUMMIBUFFERT SADEL / BUFFER TWINSET

20:-

40-8085

CENTRUMSGUMMI BENSINTANK / P/TANK RUBBER

30:-

40-8107

TÄCKBRICKA GUMMI / TOP CAP

40:-

40-8125 SE 40-8016
40-8436 GUMMIBUSSNING/BUSH 30:-
41-0026 SE 68-0931

41-0031

VENTILLOCK / VALVE CAP C15

60:-

41-0045

BUSSNING UTG. B44 / BUSH

60:-

41-0120 BSA STJÄRNA / STAR 60:-
41-0143 KEDJESTRÄCKARE / CHAINADJ.BLADE 330:-

41-0673

KIL ROTOR / KEY

20:-

41-0715

GUMMIGENOMFÖRING / GROMMET ALT.LEAD

40:-

41-0790

STÖTSTÅNG IN-UT B44 / PUSH ROD 1N-EX

200:-

41-3045

BUSSNING UTG.DREV / BUSH HIGHGEAR

80:-

41-3072 DISTANSBRICKA / THRUST WASHER 130:-
41-3078 SEGERSÄKRING / CIR CLIP 20:-

41-3091

FJÄDER KOPPLING / SPRING B50

30:-

41-3211

RYCKDÄMPAREGUMMI C15 / CL.RUBBER

20:-

41-3212

RYCKDÄMPAREGUMMI / CLUTCH RUBBER

15:-

41-3215

MUTTER FÖR KOPPLINGSFJÄDER / ADJUSTER NUT

30:-

41-5120 KROMKÅPA GAFFEL B44 GP / COVER 350:-
41-5129 SE 97-2652

41-5130

BOTTENPLUGG INNERRÖR / PLUG

120:-

41-5143 CLIPS FRAMGAFFEL/CIRCLIP FORK 15:-
41-5146 SE 97-2652
41-6016 LAGER / BEARING 1RS 220:-
41-6078 SE 37-1415
41-6782 BAKSKÄRMSTAG B25/B44 / M.GUARD RAIL 680:-
41-6791 ALU BAKLJUS BSA EJ URTAG FÖR STAG / R.LIGHT 600:-
41-9152 KROMRÄCKE BAKOM SADEL / HANDRAIL B25-44 600:-
42-0042 DISTANS VEVAXEL 120:-
42-0048 VIPPARMSRÖR A10 / ROCKERPIPE A7 400-
42-0048B VIPPARMSRÖR B31-1/ROCKERPIPE bMOD. 340:-

42-0050

VIBRA.STAG / ENG.STEADY

100:-

42-0051

DISTANSRÖR VIBRA.STAG / TUBE ENG.STEADY BRKT.

20:-

42-0052

VIBRATIONSSTAG VÄNSTER / STEADY BRKT. L-H

50:-

42-0053

VIBRATIONSSTAG HÖGER / STEADY BRKT. R-H

50:-

42-0055

VIBRA.STAG MOTORSTÖD / ENG.STEADY STAY

50:-

42-0062

BULT VIPPARMSHUS / BOLT ROCKERBOX

40:-

42-0071S MUTTER RYCKD. SRM SPECIAL/ NUTCUSHDRIVE 400:-

42-0139

VIPPSMÖRJNINGSRÖR OLJETANK / FEED PIPE OIL TANK END

300:-

42-0156

SPINDEL OLJEPUMPSDRIVNING / SPINDLE OILPUMP

450:-

42-0158 LÅSCLIPS OLJEPUMP / CIRCLIP 30:-

42-0166

PLATTA VARVRÄKNAREHÅL A65 / PLATE

100:-

42-0195

SPADE VARVRÄKNARE / TACHO DRIVING PIN

240:-

42-0196

VAJERANSLUTNING VARVRÄKNARE / TACHO DRIVE HOUSING

210:-

42-2655

MONT.JÄRN LJUDDÄMPARE / SIL.MOUNTING BRACKET

100:-

42-2701

SKRUV VÄRMESKYDD / SCREW

15:-

42-3074 NÅLLAGER MED GAVEL/NEEDLE ROLLER 200:-

42-3075

NÅLLAGER BIAXEL / BEARING G/SIDE

100:-

42-3079  SLIPAD DISTANSBRICKA / THRUST WASHER 160:-

42-3107

KOPPLINGSNAV 6FJÄDRARS / CL.CENTRE 6SPRING

580:-

42-3160

KICKAXEL BSA A10 / QUADRANT KICKSTART

1190:-

42-3163

KICKAXEL DBD 34 / QUADRANT GOLD STAR

1500-

42-3170

KOPPLINGSNAV 4FJÄDRARS / CL.HUB 4SPRING

660:-

42.3171 MUTTER B33 ALT. / NUT CLUTCH 70:-

42-3173

TRYCKPLATTA A10 / CL. PRESS.PLATE 4SPRING

260:-

42-3183 SE 57-1040

42-3189

BULT KOPPLINGSFJÄDER / BOLT CL.CENTRE

30:-

42-3190 BRICKA KOPPLING / WASHER 60:-

42-3191

LÅSBLECK KOPPL. / LOCKW. CLUTCH

20:-

42-3194 SE-57-1931
42-3197 SE 57-1931

42-3199

MUTTER KOPPLINGSFJÄDER / NUT CL.SPRING

30:-

42-3201/2

RYCKDÄMPAREGUMMI SET / CL.RUBBER SET

160:-

42-3206

LAGERRULLAR  CL. ROLLERS 1/4

7:-

42-3212 DISTANSBRICKA / THRUST WASHER 160:-
42-3213 DISTANSBRICKA / THRUST WASHER 160:-
42-3220 SE 66-3903
42-3223 KOPPLINGHUS 6FJÄDRAR / CL.SPROCKET 1200:-

42-3235

KOPPLINGSCENTRUM 5LAMELLOR / CL. 5PLATE

980:-

42-3237

BRICKA KOPPLING / WASHER CL.NUT

60:-

42-3267

MUTTER KOPPLING / NUT CL. MAINSHAFT

60:-

42-3273

KOPPLINGSFJÄDER 4FJÄDRAR / SPRING CL. 4SPRING

30:-

42-3274

KOPPLINGSSTÅNG A10 / PUSHROD 4SPRING

120:-

42-4028

LÅSBULT TRANSKÅPA BSA / SEC. BOLT

40:-

42-4070 DISTANSRÖR MOTORPLÅTAR / DIST.TUBE 30:-
42-4071 DISTANS MOTORPLÅTAR / DIST.COLLAR A10 35:-

42-4074

PINNBULT V.LÅDSJUST. SET / STUD ADJ. SET

340:-

42-4075

LÅSBRICKA V.LÅDSJUST. / LOCKING WASHER G/BOX ADJ.

80:-

42-4076

VÄXELLÅDSJUSTERING / GEARBOX ADJUSTER

250:-

42-4077

PIVÅBULT VÄXELLÅDA / GEARBOX PIVOT STUD

80:-

42-4078

MUTTER BUSSNING / P/TANK BOLTSOCKET

130:-

42-4099

PINNBULT 3/8 x 26 / STUD 26 TPI

80:-

42-4112

SVINGARMSAXEL MASSIV / S/A SPINDLE SOLID

300:-

42-4115

SVINGARMSBUSSNING / S-A BUSH SOLID SPINDLE

450:-

42-4116

MUTTER SVINGARMSAXEL / LOCKNUT S/A SPINDLE

60:-

42-4117

BRICKA SVINGARMSAXEL / WASHER S/A

30:-

42-4125

KÅPA MOTORPLÅT FRAM / COVER

240:-

42-4209 SE 82-4076

42-4340

SVINGARMSSPINDEL / S-A SPINDLE

340:-

42-4343

MUTTER SVINGARMSAXEL / NUT SPINDLE S/A

40:-

42-4350 ARM BAK BROMSVAJER / LEVER 250:-

42-4355

FJÄDER BAKBROMS / SPRING BRAKEPEDAL

150:-

42-4362

SVINGARMSBUSSNING BSA / BUSH S/A

260:-

42-4364

FJÄDERBRICKA SVINGARMSAXEL / WASHER S/A SPINDLE

15:-

42-4469

BULT MOTOR / BOLT ENGINE

60:-

42-4470

BULT MOTOR / BOLT ENGINE

20:-

42-4474 BULT MOTORPLÅT BSA / BOLT 60:-

42-4502

ÖVRE BATT.BAND A10 S/A  / TOP STRAP

120:-

42-4503

SIDOBAND BATTERI 7 SIDE STRAP

120:-

42-4505

PIVÅPINNE BATT.LÅDA / PIVOT PIN BAT. BAND

40:-

42-4506

PIVÅPINNE BATT.LÅDA / PIVOT PIN BAT. BAND TAPPED

40:-

42-4514

BATTERIBANDSATS / STRAP COMPLETE

400:-

42-4515

BATTERILÅDA BSA A10 / BATTERY TRAY

380:-

42-4585 LUFTFILTERGUMMI A10 / RUBBER BSA 140:-
42-4600 LUFTFILTERGUMMI  BSA / RUBBER 120:-

42-4714

BOLT PIVÅBULT CENTRALSTÄLL / PIVOT BOLT CENTRE STAND

80:-

42-4730

FJÄDER CENTRALSTÄLL / SPRING CENTRE STAND

160:-

42-4793

BULT SIDOSTÖD A10 / BOLT PROPSTAND

45:-

42-4808

FOTSTEGSBULT A10 M.FL. / STUD BSA

210:-

42-4813 HÅLLARE BAKÅTFL.LÅNG STUD 120:-
42-4814 HÅLLARE FOTSTEG/HANGER FOOTREST 200:-
42-4815 DISTANS/SPACER 50:-
42-4817 PINNBULT BSA / STUD 120:-
42-4855 FOTSTEGSBULT A10 58- / STUD A10 SHORT 180:-
42-5014 STYRBROMSPLATTA A10/ANCHORPLATE 220:-
42-5024 KÅPOR ÖVERGAFFELFJ./SPRING COVER GS 300:-

42-5084

BULT ÖVERFALL GAFFEL / BOLT FORK CAP

40:-

42-5089 ÖVERFALL HJULAXEL / END CAP 160:-

42-5104

SIDOLIST LYKTHUS / FLASH SIDE OF COWL

120:-

42-5110

KUPOLMUTTER / DOME NUT

30:-

42-5323 SPÄNNBAND GAFFELBÄLG / FORKCLIP 70:-
42-5590 FRAMHJULSAXEL / F.WHEEL SPINDLE 580:-

42-5593

STAG FÖR  BROMSSKÖLD BAK / ANCHOR STRAP

200:-

42-5621

MUTTER FRAMHJULSAXEL / NUT F/W SPINDLE

90:-

42-5622 FJÄDER BROMSBACK/SPRING 60:-

42-5819

HJULLAGER / WHEEL BEARING

80:-

42-5821 SE 57-0280

42-5823

LÅSRING NAV / HUB LOCKING RING

100:-

42-5836

LÅSPINNE / CLEVIS PIN

20:-

42-5841

BROMSBACKSFJÄDER / SPRING BRAKE SHOE

30:-

42-5842 SE 37-1246
42-5863 LEDBULT A10 / PIVOTPIN 180:-
42-5864 MUTTER BROMSBACKSBULT / NUT PIVOTPIN 50:-
42-5886 BROMSARM BSA M.FL. / F.B. LEVER CHROME 200:-

42-6019

DRIVKRANS BROMS TRUMMA / DR. FLANGE

8400:-

42-6030 BROMSSKÖLD BAK GS CHROME / BR.PLATE 1200:-

42-6033

BROMSBACKSBULT / REAR BRAKE PIN A10 SA

80:-

42-6036 STAG BROMSSKÖLD / BRAKE ARM REAR 120:-

42-6040

BULT KEDJEJUSTERING / CHAIN ADJ.BOLT

60:-

42-6045 ARM BAKBROMS / R.BRAKE LEVER 240:-
42-6045C BROMSARM BSA KROMAD / BRAKEARM 300:-

42-6046

BROMSFJÄDER BAK / SPRING REAR BRAKE

120:-

42-6071

HJULAXEL BAK 1956-7 / R. WHEEL SPINDLE

390:-

42-6074

BRICKA BAKHJULSAXEL / SPINDLEWASHER

30:-

42-6075

DISTANSRÖR / SLIP COLLAR

150:-

42-6076 AXELTAPP BAKHJUL ARIELNAV/DUMMY SPINDLE 400:-

42-6077

MUTTER HJULAXEL / NUT SPINDLE HUB

100:-

42-6082

PINNBULT ALU.NAV + ARIEL / STUD HUB SPROCKET

40:-

42-6083 MUTTER/NUT 60:-

42-6084

STAG FÖR BROMSSKÖLD FRAM / ANCHOR STRAP

200:-

42-6091

DISTANSBRICKA / FIXED WASHER

190:-

42-6095

MUTTER BAKDREV ALU.NAV / NUT ARIEL HUB

70:-

42-6326

BULT BAKDREV / BOLT R/W/SPKT.

70:-

42-6327

MUTTER BAKDREV / NUT SPROCKET

50:-

42-6330 DISTANS A10/SPACER 100:-
42-6352 ANKARBULT BAKNAV / REARHUB BOLT 140:-
42-6353 BROMSARM/LEVER 180:-
42-6548 SKÄRMSTAG / MG. STAY CHROME 240:-

42-6759

ÖVERFALL BAKSKÄRM / BRACKET R/GUARD

60:-

42-6761

PLÅT FÖR BAKSKÄRMSSTAG / MUDG.STAY BRKT.

140:-

42-6762

PLÅT FÖR BAKSKÄRMSSTAG / MUDG. STAY BRKT.

140:-

42-6763

DISTANS BAKSKÄRM / SPACER MUDGUARD REAR

90:-

42-6782

PLATTJÄRN UNDER BAKSKÄRM / BRACKET

40:-

42-6799

SADELJÄRN BAKRE / SEAT REAR BRKT.

120:-

42-6820

VINKELHÅLLARE NEDRE BAKSKÄRM / BRACKET

210:-

42-6832

BAKSKÄRMSTAG INV. / BRACKET REAR MUDG.

220:-

42-6833

STAG BAKSKÄRM / R/GUARD BRKT. GOLD STAR

180:-

42-6834/6 BAKSKÄRMSTAG GS KROM / STAY PAIR 1200:-
42-6835 MELLANLÄGGSGUMMI TUNN / RUBBER 40:-

42-6853

MELLANLÄGGSGUMMI / RUBBER THICK

50:-

42-6858/60

BAKSKÄRMSTAG A10 / REAR M.GUARD STAY

660:-

42-6865

LYFTHANDTAG / LIFTING HANDLE

320:-

42-6865C LYFTHANDTAG  / LIFTING HANDLE CHROME 450:-
42-6893/5 SKÄRMSTAG KROMADE/M/GUARD STAY REAR 1000:-

42-6895

LYFTHANDTAG / LIFT.HANDLE

240:-

42-6899

SADELSTAG BAKRE / SEAT BRACKET REAR

80:-

42-6901

STÖTDÄMPAREBULT ÖVRE / DAMPER TOP BULT

40:-

42-7005

BROMSPEDAL GS KORT / BRAKE PEDAL

960:-

42-7007

BROMSSTAG / REAR BRAKE ROD A10 S/A

200:-

42-7012

AXEL BROMSPEDAL / PEDALPIN

120:-

42-7504

FILTPACKNING / FELT WASHER

50:-

42-7508 SKRUV TRANS. KÅPA GS SVING/SCREW 30:-

42-7516

BULT TRANS/VEVHUS / BOLT PRIM./CHRANKCASE

40:-

42-7546 NIVÅPLUGG A10 /DRAINPLUG 120:-

42-8010

GUMMIPLUGG / RUBBER GROMMET

50:-

42-8011

BULT BENSINTANK / BOLT PETROLTANK

50:-

42-8012

GUMMI CENTRUMHÅL / P/TANK CENTRE RUBBER

30:-

42-8017

GUMMI CENTRUMHÅL / P/TANK CENTRE RUBBER

30:-

42-8020

CLIPS MÄRKE / BADGE CLIP

60:-

42-8033 UPPH.GP FLOTTÖR/MNTG.FLOATCH. 320:-

42-8034

MUTTER MÄRKE / NUT BADGE

5:-

42-8051

MELLANLÄGG BENSINTANK / MOUNTIN RUBBER

60:-

42-8052

DISTANSGUMMI BENSINTANK / ANTI ROLL RUBBER

30:-

42-8058 FÖRB.STAG/TIE BRACE P.TANK 70:-

42-8114/5

HÅLLARE KNÄGUMMI PAR / BRACKET KNEE RUBBER PAIR

160:-

42-8329

SADELBRICKA / SADDLE WASHER

40:-

42-8330

KOPP OLJETANK / CUPPED WASHER OIL TANK

90:-

42-8331

DISTANSRÖR OLJETANK / SPACER OILTANK

30:-

42-8339 DISTANS OLJETANK / TUBE TOP BOLT 35:-

42-8340

MUTTER OLJETANK 7 NUT OIL PIPE

50:-

42-8341

GUMMIBUSSNING OLJETANK / RUBBER OILTANK

20:-

42-8342 MELLANLÄGG / BACKINGRUBBER 25:-

42-8351

HÅLLARE OLJETANK / BRACKET OILTANK

190:-

42-8385

BULT OLJETANK / BOLT OILTANKFIX. A10 ETC.

130:-

42-8445

BULT OLJETANK / BOLT OILTANK A10 ETC.

50:-

42-8678

VAJERNIPPEL /ADAPTOR

40:-

42-9057 SADELGUMMI / SEATRUBBER PAIR 100:-

42-9058

HÅLLARE SADEL FRÄMRE / BRACKET SEAT FRONT

160:-

42-9060

 MONT.PINNE FRÄMRE SADELFÄSTE / SEAT SUPPORTPIN

50:-

42-9061 SADELBULT LÅNG SKALLE / BOLT 40:-

42-9062

HÅLLARE SADEL BAK / BRACKET BSA S/A

150:-

42-9172 STAG BAKOM SADEL / GRABRAIL A10 ETC. 640:-

42-9183

DISTANSGUMMI SADEL / SEAT RUBBER

30:-

42-9196

STAG SKÄRM-SADEL / SEATBRACKET BSA

150:-

47-5064

BRICKA FRAMGAFFEL / FORKWASHER

20:-

47-5065

BRICKA FRAMGAFFEL / FORKWASHER

50:-

57-0023

BUSSNING KICKAXEL / BUSH KICKSTART SPINDLE

150-

57-0024

KICKAXEL / KICKSTART AXLE

350:-

57-0057

BUSSNING VÄXELSPAKSAXEL / BUSH G/C SPINDLE

100:-

57-0065

SE 29-3857

 

57-0080 SE L189340
57-0087 DISTANS FOTSTEG VÄNSTER / TUBE 100:-
57-0260B VÄXELFÖRARE / SEL.FORK 440:-

57-0280

LÅSCLIPS VÄXELLÅDAN M.FL. / CICLIP GEARBOX + HUB

50:-

57-0290

BUSSNING VÄXELLÅDA ÄLDRE BUSH GEARBOX

100:-

57-0341

BUSSNING KAMPLATTA / BUSH CAMPLATE

120:-

57-0361

PLUGG / LEVEL PLUG CEI

20:-

57-0373

SE 57-3661

 

57-0394

RULLAR KOPPLINGEN / CLUTCH ROLLER ¼

8:-

57-0397

PINNE FÖR BUSSNING / PIN FOR BUSH

30:-

57-0404

FJÄDER FOTVÄXEL / SPRING QUADRANT

40:-

57-0405

FJÄDER PLUNGER / SPRING PLUNGER

40:-

57-0406 KOLV VÄXELFÖRARE/PLUNGER 150:-

57-0412

BUSSNING VÄXELAXEL / BUSH GEARSPINDLE

100:-

57-0413

JUSTERSKRUV + MUTTER / ADJ.SCREW + NUT

120:-

57-0417 KOPPL.CENTRUM 4LAMELLER / CL.CENTRE 600:-

57-0419

TRYCKPLATTA 4FJ. / CL.PRESSURE PLATE NO ADJ.

240:-

57-0420 BRICKA KOPPLINGEN / WASHER 60:-

57-0421

MUTTER KOPPLINGEN / NUT CL.MAINSHAFT

100:-

57-0422

HUV TRYCKPLATTA / THRUST BUTTOM

100:-

57-0423

BULT KOPPLINGSFJÄDER / BOLT CL.CENTRE

30:-

57-0423A

BULT KOPPLINGSFJÄDER / BOLT CL.CENTRE

30:-

57-0425

HYLSA KOPPLINGSFJÄDER / SPRING CUP

40:-

57-0427

MUTTER FÖR KOPPLINGSFJÄDER / NUT CL.SPRING

30:-

57-0429

KOPPLINGSFJÄDER 3TA 5T / CL.SPRING

40:-

57-0430

PIVÅBULT / BOLT GEARBOX

150:-

57-0440

MUTTER UTG.DREV / NUT G/B SPROCKET

110:-

57-0448

KULLAGER VÄXELLÅDA / BEARING

440:-

57-0453

MUTTER / NUT CEI

20:-

57-0456

PINNBULT 5/16 CEI / STUD

40:-

57-0476 PINNBULT 5/16 / STUD 60:-<